29-07-2010 Printeaza Trimite pe email Trimite pe YM Redimensioneaza {_include:radio.html} Cantareata… sub acoperire Actrita Marion Cotillard, starul din „Inception”, a recunoscut ca la inceputul acestui an a fost cantareata, in secret. Ea a marturisit ca a insotit un amic muzician intr-un turneu si ca l-a acompaniat atat la diverse instrumente, dar si vocal, luandu-si numele de scena „Simone”. „Amicul meu se numeste Yodelice si este un muzician foarte talentat. M-a chemat intai la studioul sau de inregistrari si i-a placut atat de mult cum am cantat ca m-a rugat sa il insotesc in turneu. Pur si simplu am facut parte din trupa sa”, a povestit actrita. Ea a mai spus ca i-ar face mare placere sa repete aceasta experienta.
spacer
Moartea transplantuluiO singură prelevare de organe în opt luni!
Moartea transplantului
Centrul Regional de Transplant din cadrul Spitalului „Sf. Spiridon” din Iași a intrat în… moarte clinică. De la începutul anului, la Iași s-a efectuat o singură intervenție de prelevare de organe, în condițiile în care finanțarea instituției s-a făcut doar pe hârtie. Medicii care îi susțineau activitatea au plecat astfel în străinătate sau și-au văzut de alte treburi, iar alții dispuși să facă muncă voluntară încă nu-și anunță intenția de a le lua locul.

Ca o ironie a sorții, chiar și un medic ieșean a așteptat o mână de ajutor din partea colegilor săi, dar aceștia nu au reușit să-l ajute deși îl puseseră în capul listei de așteptare pentru un transplant hepatic. Viața lui a fost salvată însă de un grefon găsit într-un alt centru din țară. Nu toți bolnavii au însă un asemenea noroc, zeci de suferinzi din Moldova figurând de ani buni doar pe lista celor care așteaptă un ficat nou.
» Citeste articol

spacer
29-07-2010

Cântăreață… sub acoperire

Printeaza articolul Cântăreață… sub acoperirePrinteaza Recomanda articolul Cântăreață… sub acoperire Trimite pe email
Trimite prin Yahoo Messenger articolul Cântăreață… sub acoperireTrimite pe YM Redimensioneaza

Untitled Document


Cântăreață… sub acoperire

Actrița Marion Cotillard, starul din „Inception”, a recunoscut că la începutul acestui an a fost cântăreață, în secret. Ea a mărturisit că a însoțit un amic muzician într-un turneu și că l-a acompaniat atât la diverse instrumente, dar și vocal, luându-și numele de scenă „Simone”. „Amicul meu se numește Yodelice și este un muzician foarte talentat. M-a chemat întâi la studioul său de înregistrări și i-a plăcut atât de mult cum am cântat că m-a rugat să îl însoțesc în turneu. Pur și simplu am făcut parte din trupa sa”, a povestit actrița. Ea a mai spus că i-ar face mare plăcere să repete această experiență.



Adauga comentariul tau