27-07-2010 Rea doar pe ecran Admirata pentru talentul ei, Natalie Portman a obisnuit publicul pana acum numai cu roluri de „fata buna”. Ea a recunoscut insa ca ultima pelicula „Black Swan/Lebada neagra” ii scoate in evidenta si „latura intunecata”. Actrita joaca rolul unei prime-balerine care se afla in pragul unei caderi nervoase si marturiseste ca acest personaj i-a placut si a facut-o sa descopere si alte laturi ale abilitatilor sale actoricesti. Natalie a impresionat si prin fotografia care va fi subiectul afisului, unde pare cu adevarat „malefica”. Actrita sustine insa ca rautatea ei se va dezlantui numai pe marele ecran nu si in viata de zi cu zi.
spacer
Tâlharii au invadat IașulTâlharii au invadat Iașul
Infractorii își fac de cap în Iași. În ultima vreme au fost sesizate din ce în ce mai multe infracțiuni, iar hoții, tâlharii și scandalagiii au căpătat curaj. Ieșenii au fost atacați pe stradă, în propriile case, în magazine sau chiar în tren, ba chiar și locașurile sfinte au devenit țintă pentru cei certați cu legea. Statisticile IJP arată că, în medie, un polițist trebuie să apere 601 cetățeni, o cifră mai mare decât în alte state UE, iar procurorii se plâng la rândul lor de penuria de personal. Iar asta le va da apă la moară infractorilor.

Citiți despre lupta necontenită, dar din păcate fără rezultate a polițiștilor, procurorilor și judecătorilor cu infractorii
» Citeste articol

spacer
27-07-2010

Rea doar pe ecran


Rea doar pe ecran

Admirată pentru talentul ei, Natalie Portman a obișnuit publicul până acum numai cu roluri de „fată bună”. Ea a recunoscut însă că ultima peliculă „Black Swan/Lebăda neagră” îi scoate în evidență și „latura întunecată”. Actrița joacă rolul unei prime-balerine care se află în pragul unei căderi nervoase și mărturisește că acest personaj i-a plăcut și a făcut-o să descopere și alte laturi ale abilităților sale actoricești. Natalie a impresionat și prin fotografia care va fi subiectul afișului, unde pare cu adevărat „malefică”. Actrița susține însă că răutatea ei se va dezlănțui numai pe marele ecran nu și în viața de zi cu zi.



Adauga comentariul tau