Gala Laureaţilor Sportului Ieşean – un eveniment sub semnul pasiunii şi performanţei

111
2222
333
4444

Dimensiune font:

| 25-03-2024 06:04

Sala Unirii de la Cinema Victoria din Iaşi a găzduit Gala Laureaţilor Sportului Ieşean pentru anul 2023. Cu acest prilej, au fost premiaţi performerii anului trecut la sporturi olimpice, sporturi neolimpice, sporturi paralimpice şi arte marţiale, ierarhizaţi de Direcţia Judeţeană de sport, în baza punctajelor instituţiei guvernamentale de resort. Totodată, Primăria Municipiului Iaşi, principalul organizator, a oferit distincţii unor sportivi, antrenori, conducători de club cu rezultate bune, în cadrul categoriilor Speranţă pentru performanţă, Sport în comunitate, Seniori ai sportului ieşean, Arte Marţiale, Sporturi neolimpice şi paralimpice, Sporturi olimpice.

  Mihai Chirica, primarul Iaşului, Costel Alexe, preşedintele Consiliului Judeţean şi Bogdan Cojocaru, prefectul judeţului au acordat în deschiderea evenimentului o serie de disticţii speciale pentru:

-Vasile Simionaș, fost jucător şi antrenor de fotbal, 367 de meciuri în Divizia A, 4 selecţii în ,,Naţionala” României,

-prof. univ. Dan Constantinescu - antrenor principal sau second la echipele feminine de primă divizie Universitatea şi Terom Iaşi. În 1975, a promovat în divizia A prima echipă feminină a Iaşului, Universitatea.

-Leonard  Cananău - pentru serviciile aduse sportului în calitate de inspector de specialitate la Primăria Municipiului Iași, fost jucător de fotbal cu peste 100 meciuri în Divizia  și 400 meciuri în celelalte ligi.

-Florin Briaur  - președinte executiv ACSM Politehnica Iași, pentru promovarea în elita fotbalului românesc.

-Cornel Sfaițer - președintele Consiliului Director al ACSM Politehnica Iași, pentru promovarea în elita fotbalului românesc.

 

De la speranţe la certitudini

Premierea a continuat cu categoria celor mai mici aspiranţi la gloria sportivă,

,,Speranţă pentru performanţă”:

- Ioana Bușagă, ACS Risei Karate Tradiţional, antrenor Marian Bejenariu, locul  la Campionatul European de cadeți

- Delia Cantemir, CS Corrado, antrenor Constantin Radu, locul I la Campionatul Național  de gimnastică ritmică – cerc

- Ștefan Lemnariu,  atletism-1500 metri obstacole, LPS Iași, antrenor Viorel Popovici, locul al II lea la  Campionatul Naţional de juniori

- Andreea Horlescu Andreea, cros, LPS, antrenor Daniel Căruntu, locul al III lea la Campionatul Naţional de juniori

-Mara Ursanu, săritura în lungime , ACS Atletic, antrenor Adela Ursanu, locul al III-lea la Campionatul Naţional

-Maya Adamachi, judo, CSŞ Unirea, antrenor Florin Grosu, locul I la Campionatul Național de cadeți

- Mario Rațe, judo, LPS / CSM , antrenor Florin Grosu,  locul I la Campionatul Național

- Francesca Stejar  canotaj, CSM, antrenor  Simona Napa, locul al II lea la Campionatul Național

- Maria Anistoroaiei, şah clasic, CSM Iaşi 2020, antrenor Vlad Ungureanu , locul I la Campionatul European U10

- Ana Sandu, handbal, CSM Iași 2020, antrenor Daniel Bura, componentă a CSM Iași 2020

- Ilie Vlad . fotbal, ACSM Politehnica Iași, antrenor Mihai Drăgoi, cel mai tânăr debutant din istoria Ligii 1de fotbal, component al lotului național al României U16

La categoria ,,Sport în comunitate”, între cei premiaţi s-au aflat şi trei arbitri, apreciaţi  la nivel internaţional: Iulian Botez, singurul arbitru de box trei stele gold din România, participant la Campionatul Mondial din Yerevan 2023 şi cu şanse de a oficia la Olimpiadă, Bogdan Hanceariuc, arbitru FIFA la fotbal în sală, promovat în anul 2023 în cea mai importantă categorie a forului internațional Elite Category, Ioana Babiuc, desemnată de Federația Internațională de judo drept cea mai bună femeie arbitru din Europa în 2023, a fost inclusă în corpul arbitrilor care vor oficia la Olimpiada Paris 2024.

La secţiunea ,,Sportivi şi antrenori – arte marţiale”, au fost premiaţi:

Alexandru Luca, karate tradițional,  ACS Olimpic, antrenor Petronel Luca

Aurel Ciubotariu, karate tradițional, CS Enpi, antrenor Constantin Adăscăliței, Ştefan Honduru, taekwondo ITF,  ACS Top Team, antrenor Alexandru Coroi, Andrei Niagu, Miruna Grigoraș , Violeta Flocea, Maria Grigoraș , qwanki do, CS Long Ho Pașcani, antrenor Ovidiu Covaci,

Codruţ Befu , Dragoş Achirei, Roxana Răducu, Adrian Gugulică, Traian Burlacu, qwanki do, CS Dao Iași, antrenori Teodor Nica şi Ştefan Nica,  

Dragoş Bălăiasa, karate tradițional, ACS Suprem Karate Club, antrenor Irina Patrahău Pascaru. Cei de mai sus au obţinut medalii de aur, argint şi bronz la Campionatele europene şi mondiale.

La secţiunea ,,Sportivi şi antrenori - sporturi neolimpice” s-au evidenţiat şi au primit distincţii performeri ai disciplinelor  tir cu arcul, radioamatorism, culturism-fitness şi gimnastică aerobică:

-Elena Topliceanu, tir cu arcul, CSM Iași 2020, antrenor Cezar Alexandrescu, locul al II-lea la Campionatul European de tineret U 21

- Andreea Albu, tir cu arcul, CSŞ Unirea, antrenor Cezar Alexandrescu, locul al II-lea la Campionatul European de tineret U 21-field

-Rareș Alexandrescu, tir cu arcul, CSŞ Unirea, antrenor Cezar Alexandrescu, locul al II-lea la Campionatul European field tineret U 21-field

- Adrian Vlase, tir cu arcul, CSM, Constantin Frai, locul IV la Campionatul

  European field tineret U21

- Alesia Garaboi, radioamatorism, CSM, antrenor Gabriela Ivan, locul al II-lea      la Campionatul Mondial de juniori, echipe

- Melisa Stănică Melisa, radioamatorism, CSM, antrenor Gabriela Ivan,   

  locul al II-lea la Campionatul Mondial de juniori, echipe

-Cosmin Bostan, culturism-fitness, CSM, antrenor Felicia Purice Rus, locul al III-lea la Campionatul Mondial de juniori

-Claudia Năstruț, culturism-fitness, CSM, antrenor Felicia Purice Rus, locul al III-lea la Campionatul European de seniori

- Lucian Popa, culturism-fitness, CSM, antrenor Felicia Purice Rus, 4 titluri de campion mondial de

- David Gavrilovici, gimnastică aerobică, CSM, antrenor Bogdan Bantăş, locul al II-lea la trio la Campionatul European de seniori

 

Atleta Andreea Manole de la ACS Mark 2000 Iași a primit o distincţie la secţiunea ,,Sportivi şi antrenori-sporturi paralimpice” pentru locul al II-lea la Grand Prix seniori în proba de 100 metri, locul I Campionatele mondiale de juniori în probele de 100, 200, 400 m, lungime, antrenor Florin Cojoc.

 

Secţiunea ,,Sportivi şi antrenori – sporturi olimpice” i-a adus în faţa publicului pe:

-Tudor Mosoi, judo, 60 kg, CSŞ Unirea, antrenor Ioana Babiuc,medalie de aur la Festivalul Tineretului European

-Andreea Verdeș, gimnastică ritmică, CS Corrado, 5 titluri de campioană  balcanică , antrenori   Cătălina Radu și Constantin Radu

-Vlad Dulcescu, atletism, CS Politehnica, antrenor Dorin Ursache

- Echipa de rugby în 7 junioare, CS Politehnica, campioană naţională, antrenori Nicolae Tarcan și Gabriela Lepciuc

- Echipa de rugby în 7 senioare, CS Politehnica, campioană naţională, antrenori Nicolae Tarcan și Gabriela Lepciuc

-Vlăduț  Simionescu, judo, CS Politehnica, locul al III-lea la Cupa Mondială de seniori, Taipei            

- Ionuţ Răducanu, judo, CSM, campion balcanic de junior- 66 kg, antrenor Florin Grosu

- Mihail Așchiopoaei, box, CSM, locul V la Campionatul European de  cadeţi, cat.52, antrenor Benone Marcu

-Nicolas Boncu, box, CSM, locul al III-lea Campionatul European juniori, 48 kg, antrenor Radu Zarif

- Alexandru Eva, scrimă, CSM, locul al II-lea Campionatul European cadeţi, sabie echipe, antrenor Radu Tofan

-Amalia Stan, scrimă, CSM, locul al III-lea Campionatul European juniori, sabie individual, antrenor  Alexandru Siriteanu

- Patricia Cireș, canotaj, CSM, campioană mondială de tineret U23 în proba de 4 vâsle, locul 6 la Campionatul Mondial de seniori, calificată la Jocurile Olimpice de la Paris 2024, antrenori Sorin Băhnărel și Ciprian Atomei

Alături de sportivi şi antrenori au fost premiaţi şi conducători de cluburi şi unităţi de învăţământ cu cele mai bune rezultate în 2023: Ciprian Ursu – CSM, Vasile Manole – CS Politehnica Iaşi, Iustin Jalaboi- CSM Iaşi 2020, Viorel Hudac-CSŞ Unirea, Viciu Tănase – Liceul cu program sportiv.

 

            Ritm, graţie şi rafinament

Premierile performerilor au alternat cu atractive demonstraţii sportive şi momente artistice. Au evoluat în faţa publicului sportivii Ioana Pasniciuc, Maria Bantă, Adriana Rusu, Daria Zup Budeanu, Maria Roşu de la CSM Iaşi şi Clubul de gimnastică aerobică Gimnis (antrenor Bogdan Bantă) şi un grup de 19 competitori de diverse vârste de la CS Risei Karate Traditional (antrenor Marian Bejenaru).

Pentru laureaţii anului 2023, antrenoarea emerită Felicia Purice Rus a conceput programul ,,Respiră fitness ...cu noi !, în cadrul căruia au participat  sportive ai secţiei de profil de la CSM IAȘI: Mihai Onofrei, Andrei Andrici, Mihaela Năstruț  Angela Gherman, Cristina Jari, Andreas Barabulă, Florentina  Știufliuc , Irina Scurtu, Mihai Bogdan Moruz.

Clubul Dans Energy şi Noblesse i-au adus pe scenă pe campionii naţionali din acest an la cat. 9 ani dans standard şi latino Tudor Colbu și Ilinca Molocia şi pe vicecampionii ţării la cat.11 ani, dans standard şi latino Ianis Andrei Sabie şi Ana Colbu. Perechea formata din Emilian Cujbă și Andreea Irimescu au prezentat un show aplaudat de public.

Gala a avut parte şi de o ,,repriză” de virtuozitate muzicală la saxofon, al cărei protagonist a fost Giulian Lupu, elev olimpic de la Colegiul Naţional de Arte.

 

Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a oferit o diplomă de excelenţă jurnalistului şi relizatorului TV Vasile Arhire, prezentator a 30 de gale de premiere a sportivilor ieşeni, pentru ataşamentul faţă de valorile sportului şi pentru cariera de excepţie în domeniul jurnalismului sportiv.   

          La finalul Galei, participanţii au primit, de la Elisabeta Lipă, preşedinta Agenţiei Naţionale pentru Sport, prin intermediul unei transmisiuni video,  îndemnul de a se pregăti temeinic şi de lupta pentru performanţe tot mai înalte în disciplinele pe care le practică.

Lucian VLAD 

 

 

 

 

 

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua
ULTIMA ORA

1. Informatii generale privind autoritatea contractanta, in special denumirea, codul de identificare fiscala, adresa, numarul de telefon, fax si/sau adresa de e-mail, persoana de contact: Comuna Nicolae Balcescu, cu sediul in sat Nicolae Balcescu, comuna Nicolae Balcescu, Str. Eroilor nr. 380, judetul Bacau, telefon 0234.214.071, fax 0234.214.016, e-mail: registratura@primaria-nicolae-balcescu.ro, cod fiscal 4353234. 2. Informatii generale privind obiectul procedurii de licitatie publica, in special descrierea si identificarea bunului care urmeaza sa fie inchiriat: -spatiu cu suprafata de 10,95 mp, in vederea desfasurarii activitatii cabinet de oftalmologie si optica medicala, situat in imobilul Dispensar Uman din satul Nicolae Balcescu, Str. Eroilor nr. 8, avand nr. cadastral 61861, CF 61861, apartinand domeniului public al Comunei Nicolae Balcescu, conform caietului de sarcini, H.C.L. Nicolae Balcescu nr. 31/11.03.2024 si temeiului legal O.U.G. nr. 57/03.07.2019. 3. Informatii privind documentatia de atribuire: se regasesc in caietul de sarcini. 3.1. Modalitatea sau modalitatile prin care persoanele interesate pot intra in posesia unui exemplar al documentatiei de atribuire: La cerere, de la sediul institutiei, Compartiment Relatii cu Publicul si Arhiva. 3.2. Denumirea si datele de contact ale serviciului/ compartimentului din cadrul institutiei de la care se poate obtine un exemplar din documentatia de atribuire: Compartimentul Relatii cu Publicul si Arhiva din cadrul Comunei Nicolae Balcescu, sat Nicolae Balcescu, comuna Nicolae Balcescu, Str.Eroilor nr.380, judetul Bacau. 3.3.Costul si conditiile de plata pentru obtinerea acestui exemplar, unde este cazul, potrivit prevederilor O.U.G.nr.57/2019 privind Codul administrativ: 30 Lei/exemplar, se achita numerar sau prin OP la Compartimentul Impozite si Taxe din cadrul Comunei Nicolae Balcescu. 3.4. Data-limita pentru solicitarea clarificarilor: 06.06.2024, ora 13.00. 4. Informatii privind ofertele: 4.1.Data-limita de depunere a ofertelor: 14.06.2024, ora 13.00. 4.2. Adresa la care trebuie depuse ofertele: Comuna Nicolae Balcescu, sat Nicolae Balcescu, comuna Nicolae Balcescu, Str. Eroilor nr. 380, judetul Bacau, Compartiment Relatii cu Publicul si Arhiva. 4.3. Numarul de exemplare in care trebuie depusa fiecare oferta: Se depun intr-un singur exemplar, in doua plicuri sigilate. 5. Data si locul la care se va desfasura sedinta publica de deschidere a ofertelor: 17.06.2024, ora 10.00, Comuna Nicolae Balcescu, sat Nicolae Balcescu, comuna Nicolae Balcescu, Str. Eroilor nr. 380, judetul Bacau. 6. Denumirea, adresa, numarul de telefon si/sau adresa de e-mail ale instantei competente in solutionarea litigiilor aparute si termenele pentru sesizarea instantei: Sectia a II-a civila si de contencios administrativ si fiscal a Tribunalului Bacau, municipiul Bacau, Str. Stefan cel Mare nr. 4, judetul Bacau, telefon 0234.514.419, fax 0234.525.211, e-mail: tr-bacau-reg2@just.ro. 7. Data transmiterii anuntului de licitatie catre institutiile abilitate, in vederea publicarii: 16.05.2024.
1. Informatii generale privind autoritatea contractanta, in special denumirea, codul de identificare fiscala, adresa, numarul de telefon, fax si/sau adresa de e-mail, persoana de contact: Comuna Grumazesti, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 1, judetul Neamt, telefon 0233.786.059, fax 0233.786.364, e-mail: primariagrumazestineamt@yahoo.com, cod fiscal 2614198. 2. Informatii generale privind obiectul procedurii de licitatie publica, in special descrierea si identificarea bunului care urmeaza sa fie inchiriat: Teren identificat cu sola 31, parcela 712 al comunei Grumazesti, in suprafata de 235 mp, teren curti constructii, situat in intravilan sat Topolita, comuna Grumazesti, F.N., judetul Neamt, apartinand domeniului privat al Comunei Grumazesti, conform H.C.L. Grumazesti nr. 63/30.05.2024 si O.U.G. nr. 57/03.07.2019. 3. Informatii privind documentatia de atribuire: se regasesc in caietul de sarcini. 3.1. Modalitatea sau modalitatile prin care persoanele interesate pot intra in posesia unui exemplar al documentatiei de atribuire: prin cerere scrisa, transmisa prin mijloace electronice sau depusa in format fizic inregistrata la Comuna Grumazesti -Registratura. 3.2. Denumirea si datele de contact ale serviciului/ compartimentului din cadrul institutiei de la care se poate obtine un exemplar din documentatia de atribuire: Comuna Grumazesti -Registratura, sat Grumazesti, str. Principala nr. 30, comuna Grumazesti, judetul Neamt. 3.3. Costul si conditiile de plata pentru obtinerea acestui exemplar, unde este cazul, potrivit prevederilor O.U.G. nr. 57/2019 privind Codul administrativ: Gratuit. 3.4. Data-limita pentru solicitarea clarificarilor: 19.06.2024, ora 10.00. 4. Informatii privind ofertele: 4.1. Data-limita de depunere a ofertelor: 28.06.2024, ora 14.00. 4.2. Adresa la care trebuie depuse ofertele: Comuna Grumazesti -Registratura, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 30, judetul Neamt, cod postal 617235. 4.3. Numarul de exemplare in care trebuie depusa fiecare oferta: 1 exemplar original, in doua plicuri sigilate, unul exterior si unul interior. 5. Data si locul la care se va desfasura sedinta publica de deschidere a ofertelor: 01.07.2024, ora 09.00, Comuna Grumazesti, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 30, judetul Neamt, cod postal 617235. 6. Denumirea, adresa, numarul de telefon si/sau adresa de e-mail ale instantei competente in solutionarea litigiilor aparute si termenele pentru sesizarea instantei: Tribunalul Neamt, Piatra-Neamt, Bd. Decebal nr. 5, judetul Neamt, cod postal 610012, telefon 0233.212.717, fax 0233.232.363, e-mail: tr-neamt@just.ro. 7. Data transmiterii anuntului de licitatie catre institutiile abilitate, in vederea publicarii: 06.06.2024.
1. Informatii generale privind autoritatea contractanta, in special denumirea, codul de identificare fiscala, adresa, numarul de telefon, fax si/sau adresa de e-mail, persoana de contact: Comuna Grumazesti, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 1, judetul Neamt, telefon 0233.786.059, fax 0233.786.364, e-mail: primariagrumazestineamt@yahoo.com, cod fiscal 2614198. 2. Informatii generale privind obiectul procedurii de licitatie publica, in special descrierea si identificarea bunului care urmeaza sa fie inchiriat: Teren identificat cu sola 31, parcela 712 al comunei Grumazesti, in suprafata de 152 mp, teren curti constructii, situat in sat Topolita, comuna Grumazesti, F.N., judetul Neamt, apartinand domeniului privat al Comunei Grumazesti, conform H.C.L. Grumazesti nr. 63/30.05.2024 si O.U.G. nr. 57/03.07.2019. 3. Informatii privind documentatia de atribuire: se regasesc in caietul de sarcini. 3.1. Modalitatea sau modalitatile prin care persoanele interesate pot intra in posesia unui exemplar al documentatiei de atribuire: prin cerere scrisa, transmisa prin mijloace electronice sau depusa in format fizic inregistrata la Comuna Grumazesti -Registratura. 3.2. Denumirea si datele de contact ale serviciului/ compartimentului din cadrul institutiei de la care se poate obtine un exemplar din documentatia de atribuire: Comuna Grumazesti -Registratura, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 30, judetul Neamt. 3.3. Costul si conditiile de plata pentru obtinerea acestui exemplar, unde este cazul, potrivit prevederilor O.U.G. nr. 57/2019 privind Codul administrativ: Gratuit. 3.4.Data-limita pentru solicitarea clarificarilor: 19.06.2024, ora 10.00. 4. Informatii privind ofertele: 4.1. Data-limita de depunere a ofertelor: 28.06.2024, ora 14.00. 4.2. Adresa la care trebuie depuse ofertele: Comuna Grumazesti -Registratura, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 30, judetul Neamt, cod postal 617235. 4.3. Numarul de exemplare in care trebuie depusa fiecare oferta: 1 exemplar original, in doua plicuri sigilate, unul exterior si unul interior. 5. Data si locul la care se va desfasura sedinta publica de deschidere a ofertelor: 01.07.2024, ora 11.00, Comuna Grumazesti, sat Grumazesti, comuna Grumazesti, Str. Principala nr. 30, judetul Neamt, cod postal 617235. 6. Denumirea, adresa, numarul de telefon si/sau adresa de e-mail ale instantei competente in solutionarea litigiilor aparute si termenele pentru sesizarea instantei: Tribunalul Neamt, Piatra-Neamt, Bd. Decebal nr. 5, judetul Neamt, cod postal 610012, telefon 0233.212.717, fax 0233.232.363, e-mail: tr-neamt@just.ro. 7. Data transmiterii anuntului de licitatie catre institutiile abilitate, in vederea publicarii: 06.06.2024.
Guvernul declară război total evaziunii fiscale: Discutăm o măsură esențială
13/06/2024 13:41

Premierul Marcel Ciolacu a anuntat că se demarează un Program Multianual de Modernizare si Dezvoltare a Infrastructurii Vamale pană in 2030. Aceste măsuri sunt luate pentru a combate mai eficient fraudele, ...

Radu Drăguşin: Obiectivul nostru este să trecem de această grupă, cred că îl putem atinge
13/06/2024 12:56

 Fundaşul Radu Drăguşin a declarat  intr-o conferinţă de presă, că el are incredere că naţionala Romaniei poate trece de grupe la Euro-2024. El a afirmat că starea de spirit in randul tricol ...

11/06/2024 16:15

In după-amiaza zilei de 10 iunie, delegatia Romaniei a ajuns in Germania, cu o săptămană inainte de primul meci de la EURO 2024. Imbrăcati lejer, in tricouri albe cu manecă scurtă, pantaloni gri casual ...

Iordănescu a cerut 5 schimbări radicale.
11/06/2024 13:47

  Selectionerul Edi Iordănescu a solicitat mai multe modificări la Akon Arena, baza de pregătire a nationalei Romaniei din Wurzburg. Antrenorul de 45 de ani a vrut alt gazon, hibrid, criosau ...

Euro 2024, programul complet. Când e meciul de deschidere şi când joacă România
11/06/2024 12:41

 Turneul final al Campionatului European de fotbal - EURO 2024 va avea loc in Germania, intre 14 iunie şi 14 iulie. Faza grupelor se va incheia pe 26 iunie, iar faza eliminatorie directă va debuta pe 29 ...

EURO 2024: capitolul la care naționala României e pe ultimul loc. Ne-a întrecut și Albania
11/06/2024 12:20

 Jucătorii din naţionala Romaniei au o valoare pe piaţa transferurilor de 91 de milioane de euro, cea mai mică valoare dintre echipele participante la Euro-2024. Albania are un lot mai valoros ca Roma ...

Academia Politehnica Iași și-a stabilit echipa de antrenori pentru viitorul sezon!
11/06/2024 08:33

Academia Politehnica Iasi a definitivat echipa de antrenori cu care va aborda sezonul 2024/2025 in care va juca in Liga Elitelor cu cinci formatii (de la U17 la U13), iar in Liga de Tineret se va putea baza si ...

Cine reprezintă județul Iași la barajul pentru promovare în Liga a III-a de fotbal!
10/06/2024 09:40

În doar al doilea sezon de cand ACS USV Iasi, clubul sportiv al Universitătii de Stiintele Vietii „Ion Ionescu de la Brad” din Iasi condus de prof. univ. dr. Vasile Stoleru, prorector cu acti ...

România,numai remiză cu Liechtenstein, la ultimul test înainte de EURO 2024
07/06/2024 23:08

 Echipa natională de fotbal a Romaniei a remizat si in ultimul meci de pregătire inainte de Campionatul European din Germania, contra celor din Liechtenstein, scor 0-0. Radu Drăgusin  Romania ...

Gest înălțător la 30 de ani de la absolvirea primei generații a FEFS Iași!
06/06/2024 09:00

Momente emotionante la celebrarea a 30 de ani de cand prima promotie de după 1989 de la Facultatea de Educatie Fizică si Sport din cadrul Universitătii „Alexandru Ioan Cuza” Iasi a finalizat curs ...

Aboneaza-te la cele mai noi stiri din Regiunea Moldovei